Friday – June 3, 2022

2022 – Sycamore Speedway Friday Night Race Results
Date: 6/3/2022
Powder Puff
Event # Name Town Time
Fast Time: 63 Samantha Lederman Warrenville 20.700
Heat 1: 72j Jaime Ricker Kingston  
Heat 2: 32 Amber Wolotowsky South Elgin  
Feature 1:        
1st: 10s Starr Houghtby    
2nd: 74x Kristin Loos Genoa  
3rd: 63 Samantha Lederman Warrenville  
4th: 21k Paige Ricker Kirkland  
5th: 99j Jacqui Petersen Sycamore  
Feature 2:        
1st: 32 Amber Wolotowsky South Elgin  
2nd: 23 Morgan Sebring Marengo  
3rd: 30 Delaney Gatto Campton Hills  
Compact
Event # Name Town Time
Fast Time: 85 Austin Schnupp Monroe Center 18.880
Trophy Dash: k1 Driver Not Registered    
25 Lapper:        
1st: O Rick Zifko Aurora  
2nd: 69 John Willis Aurora  
3rd: 124 Mike Cunz    
4th: 72x Brandon Ricker Kingston  
5th: 85 Austin Schnupp Monroe Center  
Socker Stocker
Event # Name Town Time
Fast Time: 38 Anthony Kasper Algonquin 18.160
Heat 1: 42t Tadd Reiter Waterman  
Heat 2: 30 James Lamont Winnebago  
Heat 3: 48c Driver Not Registered    
Feature 1:        
1st: 13c Carlos Garcia Palatine  
2nd: 62 Rondo Ziegler Sycamore  
3rd: 19 Brian Mrazek Rolling Meadows  
4th: 85b Brandon Schnupp Monroe Center  
5th: 38 Anthony Kasper Algonquin  
Feature 2:        
1st: 42x Cody Brewer Belvidere  
2nd: 30 James Lamont Winnebago  
3rd: 87x Gus Morzel Inverness  
Spectator
Event # Name Town Time
Fast Time: 5 Dennis Tynan Oakbrook Terrace 18.370
Heat 1: 72j Brandon Ricker Kingston  
Heat 2: 1 Nick Wolotowsky Sr. South Elgin  
Heat 3: 99j JJ Espinoza Palatine  
Feature 1:        
1st: 95x Ryan Decker Winfield  
2nd: 72j Driver Not Registered    
3rd: 80x Logan Johnson St. Charles  
4th: 92j Mallory Jackson Wheaton  
5th: 6x Alan Robbinson St. Charles  
Feature 2:        
1st: 87x Gus Morzel Inverness  
2nd: 39 Steve Dodaro Woodstock  
3rd: 68 Mike Minor Waterman  
Specialty Races
Event # Name Town  
Demo:   Compact    
1st: 76 Glenn Zekoff Genoa  
2nd: 85b Brandon Schnupp Monroe Center  
3rd: 13x Carlos Garcia Palatine Tie for 3rd
3rd: 420 Jon Lukky Fritz Belvidere
4th: 85a Driver Not Registered    
Demo:   Bonestock    
1st: 21b Brendan Ramer Mendota  
2nd: 30 Brandon Norris Lombard  
3rd: 68 Jacob Ellingsworth Plainfield  
4th: 78t Joe Jackson Sycamore  
5th: 25t Driver Not Registered