Results

September 16, 2017

Saturday, Sept 16th Twin 25s SLM

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 16-Sep-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 51 Rowdy Burns Somonauk 18.772 Trophy Dash: 15 Jay Brendle Kirkland Heat 1: O1/2 Cliff Garcia Waterman Fast Heat: 15 Jay Brendle Kirkland Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 51 Rowdy Burns Somonauk 3rd: 7 Jeff Schulze Carol Stream 4th: 85 Joe Rusciano Crystal Lake 5th: 22 Jeremy Spoonmore Leland 6th: 36 Phil Grutsch Plano 7th: 23 Danny Deutsch Marseilles 8th: 55 Rebecca Stubitsch Virgil 9th: o1/2 Cliff Garcia Waterman 10th: 87 Dave Engelkens Morris Hornets # Name Town Time Fast Time: 32c […]
September 9, 2017

Saturday, Sept 9th, Old Milwaukee Classic

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 9-Sep-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 15 Jay Brendle Kirkland 16.729 Trophy Dash: 87 Dave Engelkens Morris Heat 1: 22 Jeremy Spoonmore Leland Heat 2: 87 Dave Engelkens Morris Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 51 Rowdy Burns Somonauk 3rd: 22 Jeremy Spoonmore Leland 4th: 87 Dave Engelkens Morris 5th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 6th: 38 Greg Hancock Gilberts 7th: 36 Phil Grutsch Plano 8th: 55r Rebecca Stubitsch Virgil 9th: 26 Gary Glatzhofer Batavia 10th: 23 Danny Deutsch Marseilles Hornets # Name Town Time Fast Time: 32c Johnny […]
September 9, 2017

Final Friday Night of the 2017 Season.

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 8-Sep-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 93 Becca Vodraska Hampshire 23.670 Trophy Dash: 10 Mickee Runge Lake Zurich Fast Heat: 93 Becca Vodraska Hampshire Feature: 1st: 93 Becca Vodraska Hampshire 2nd: 10 Mickee Runge Lake Zurich 3rd: 66xx Megan Decker Palatine 4th: 57h Kayli Hubbs St. Charles 5th: 21k Paige Ricker Kingston Compact # Name Town Time Fast Time: 88x Steve Owens Montgomery 23.140 Trophy Dash: 24m Mike Cunz Cortland Fast Heat: 86it Alex Adams Hampshire Heat 2: 55j Feature 1: 1st: 86it Alex Adams Hampshire 2nd: 24m Mike Cunz Cortland […]
September 1, 2017

Friday, Sept 1, 2017

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 1-Sep-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 93 Becca Vodraska Hampshire 22.840 Trophy Dash: 10 Mickee Runge Lake Zurich Heat 1: 93 Becca Vodraska Hampshire Heat 2: 21k Paige Ricker Kingston Feature: 1st: 66xx Megan Decker Palatine 2nd: 93 Becca Vodraska Hampshire 3rd: 10 Mickee Runge Lake Zurich 4th: 21k Paige Ricker Kingston 5th: 54x Camille Barclay St. Charles Compact # Name Town Time Fast Time: 65 Andrew Olson Crystal Lake 21.060 Trophy Dash: 86it Alex Adams Hampshire Heat 1: 65 Andrew Olson Crystal Lake Heat 2: 12t Tony Theobald Marengo Feature […]
August 28, 2017

Summer Sizzler 8-26-2017

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 26-Aug-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 15 Jay Brendle Kirkland 17.862 Trophy Dash: 87 Dave Engelkens DeKalb Heat 1: 7 Jeff Schulze Carol Stream Heat 2: 51 Rowdy Burns Somonauk Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kingston 2nd: 51 Rowdy Burns Somonauk 3rd: 22 Jeremy Spoonmore Leland 4th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 5th: 87 Dave Engelkens DeKalb 6th: 26 Gary Glatzhofer Batavia 7th: 36 Phil Grutsch Plano 8th: 38 Greg Hancock Gilberts 9th: 23 Danny Deutsch Marseilles 10th: 13 Jeff Kerley Elgin Hornets # Name Town Time Fast Time: 32c […]
August 25, 2017

Friday, August 25, 2017

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 25-Aug-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 10 Mickee Runge Lake Zurich 23.580 Trophy Dash: 93 Becca Vodraska Hampshire Heat 1: 10 Mickee Runge Lake Zurich Feature: 1st: 93 Becca Vodraska Hampshire 2nd: 66xx Megan Decker Palatine 3rd: 57h Kayli Hubbs St. Charles 4th: 10 Mickee Runge Lake Zurich 5th: 98x Courtney Hopkins St. Charles Compact # Name Town Time Fast Time: 133 Jacob Colley Aurora 20.110 Trophy Dash: 3 Dale Murray Montgomery Heat 1: 86it Alex Adams Hampshire Heat 2: Oz Rick Zifko Aurora Heat 3: 88 Mike Murray Montgomery Feature […]
August 19, 2017

Saturday, Aug 19, 2017 Corn Classic PLUS Badger Midgets

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 19-Aug-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 51 Rowdy Burns Somonauk 18.129 Trophy Dash: 87 Dave Engelkens DeKalb Heat 1: 7 Jeff Schulze Carol Stream Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 87 Dave Engelkens DeKalb 3rd: 51 Rowdy Burns Somonauk 4th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 5th: 47 Jason Kruse LITH 6th: 26 Gary Glatzhofer Batavia 7th: 36 Phil Grutsch Plano 8th: 13 Jeff Kerley Elgin 9th: 23 Danny Deutsch Marseilles Hornets # Name Town Time Fast Time: 32c Johnny Lovett DeKalb 19.762 Heat 1: 11x Mike Cunz Cortland Feature […]
August 18, 2017

Friday Night Racing 8-18-17

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 18-Aug-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 10 Mickee Runge Lake Zurich 23.960 Trophy Dash: DQ Heat 1: 93 Becca Vodraska Hampshire Heat 2: 66xx Megan Decker Palatine Feature: 1st: 10 Mickee Runge Lake Zurich 2nd: 93 Becca Vodraska Hampshire 3rd: 66xx Megan Decker Palatine 4th: 7 Tasha Sims Kingston 5th: 21k Paige Ricker Kingston Compact # Name Town Time Fast Time: 133 Jacob Colley Aurora 22.700 Trophy Dash: 95 Joe Labombarbe Aurora Heat 1: 86it Alex Adams Hampshire Heat 2: 3 Dale Murray Montgomery Heat 3: 12t Tony Theobald Marengo Feature […]
August 13, 2017

Saturday Night Races with Late Models and Demolition Derby, 8-12

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 12-Aug-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 15 Jay Brendle Kirkland 16.823 Trophy Dash: 51 Rowdy Burns Somonauk Heat 1: 7 Jeff Schulze Carol Stream Heat 2: 22 Jeremy Spoonmore Leland Feature: 1st: 51 Rowdy Burns Somonauk 2nd: 15 Jay Brendle Kirkland 3rd: 22 Jeremy Spoonmore Leland 4th: 13 Jeff Kerley Elgin 5th: 87 Dave Engelkens 6th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 7th: 36 Phil Grutsch Plano 8th: 34 Ranzy Collins DeKalb Hornets # Name Town Time Fast Time: 43 Zack Orts Oswego 19.273 Heat 1: 32c Johnny Lovett DeKalb Feature […]
August 11, 2017

Friday, August 11, 2017

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 11-Aug-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 57H Kayli Hubbs St. Charles 23.860 Trophy Dash: 10 Mickee Runge Lake Zurich Heat 1: 10 Mickee Runge Lake Zurich Heat 2: 14 Danielle Brancecum Garden Prairie Feature: 1st: 10 Mickee Runge Lake Zurich 2nd: 93 Becca Vodraska Hampshire 3rd: 66xx Megan Decker Palatine 4th: 57h Kayli Hubbs St. Charles 5th: 21k Paige Ricker Kingston Compact # Name Town Time Fast Time: 133 Jacob Colley Aurora 20.770 Trophy Dash: 24 Jeff Hooker Cortland Heat 1: 86it Alex Adams Hampshire Feature 1: 1st: 86it Alex Adams […]
August 6, 2017

Kane County Championship Featuring Lucas Oil POWRI D2 Midgets

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 5-Aug-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 51 Rowdy Burns Somonauk 17.200 Trophy Dash: 15 Jay Brendle Kirkland Heat 1: 7 Jeff Schulze Carol Stream Heat 2: 15 Jay Brendle Kirkland Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 22 Jeremy Spoonmore Leland 3rd: 51 Rowdy Burns Somonauk 4th: 23 Danny Deutsch Marseilles 5th: 13 Jeff Kerley Elgin 6th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 7th: 99 Joe Dynek Genoa 8th: 36 Phil Grutsch Plano 9th: 87 Greg Cantrell Jr DeKalb 10th: 26 Gary Glatzhofer Batavia Hornets # Name Town Time Fast Time: […]
August 6, 2017

Friday Night Racing 8-4-2017

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 4-Aug-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 7 Tasha Sims Kingston 25.830 Trophy Dash: 57H Kayli Hubbs St. Charles Heat 1: 57H Kayli Hubbs St. Charles Feature: 1st: 93 Becca Vodraska Hampshire 2nd: 7 Tasha Sims Kingston 3rd: 57H Kayli Hubbs St. Charles 4th: 14 Danielle Brancecum Garden Prairie 5th: 64 Ashlynn Handel Batavia Compact # Name Town Time Fast Time: 95 Joe Labombarbe Aurora 21.360 Trophy Dash: 24 Jeff Hooker Cortland Heat 1: 24 Jeff Hooker Cortland Heat 2: 87H Nathan Hanson DeKalb Feature 1: 1st: 24 Jeff Hooker Cortland 2nd: […]
July 29, 2017

Saturday Racing with Dirt Late Models and Demolition Derby, 7-29

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 29-Jul-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 13 Jeff Kerley Elgin 16.815 Trophy Dash: 20JR Reno Markham Kirkland Heat 1: 27 Happy Hal Davis Sheridan Heat 2: 20JR Reno Markham Kirkland Feature: 1st: 20JR Reno Markham Kirkland 2nd: 15 Jay Brendle Kirkland 3rd: 13 Jeff Kerley Elgin 4th: 51 Rowdy Burns Somonauk 5th: 22 Jeremy Spoonmore Leland 6th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 7th: 87 Dave Engelkens 8th: 23 Danny Deutsch Marseilles 9th: 34 Ranzy Collins DeKalb 10th: 36 Phil Grutsch Plano Hornets # Name Town Time Fast Time: 21 Josh […]
July 29, 2017

Friday Night Racing, 7-28-2017

2017 Sycamore Speedway Friday Results Date: 28-Jul-17 Powder Puff # Name Town Time Fast Time: 10 Mickee Runge Lake Zurich 24.100 Trophy Dash: 66XX Megan Decker Palatine Heat 1: 10 Mickee Runge Lake Zurich Feature: 1st: 93 Becca Vadraska Hampshire 2nd: 10 Mickee Runge Lake Zurich 3rd: 57H Kayli Hubbs St. Charles 4th: 66XX Megan Decker Palatine 5th: 63 Samantha Lederman Warrenville Compact # Name Town Time Fast Time: 95 Joe Labombarbe Aurora 20.210 Trophy Dash: 95 Joe Labombarbe Aurora Heat 1: 47T Dominick Smetters LITH Heat 2: 48C Feature 1: 1st: 86IT Alex Adams Hampshire 2nd: 95 Joe Labombarbe […]
July 24, 2017

DeKalb County Championship featuring Badger Midgets. 7-22-17

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 22-Jul-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 13 Jeff Kerley Elgin 16.313 Trophy Dash: 15 Jay Brendle Kirkland Heat 1: 27 Hal Davis Sheridan Heat 2: 20JR Reno Markham Kirkland Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 13 Jeff Kerley Elgin 3rd: 20JR Reno Markham Kirkland 4th: 22 Jeremy Spoonmore Leland 5th: 51 Rowdy Burns Somonauk 6th: 99 Joe Dynek Genoa 7th: 85 Joe Rusciano Crystal Lake 8th: 47 Jason Kruse LITH 9th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 10th: 36 Phil Grutsch Plano Hornets # Name Town Time Heat 1: 32C […]
July 16, 2017

July 15th, Late Models and Mini Van Demolition

2017 Sycamore Speedway Saturday Results Date: 15-Jul-17 Super Late Models # Name Town Time Fast Time: 13 Jeff Kerley Elgin 15.890 Trophy Dash: 20JR Reno Markham Kingston Heat 1: 85 Joe Rusciano Crystal Lake Heat 2: O2 Jim Klingel Aurora Feature: 1st: 15 Jay Brendle Kirkland 2nd: 22 Jeremy Spoonmore Leland 3rd: 51 Rowdy Burns Somonauk 4th: 20JR Reno Markham Kingston 5th: 23 Danny Deutsch Marseilles 6th: 85 Joe Rusciano Crystal Lake 7th: 13 Jeff Kerley Elgin 8th: 7 Jeff Schulze Carol Stream 9th: 26 Gary Glatzhofer Batavia 10th: 36 Phil Grutsch Plano Hornets # Name Town Time Fast Time: […]