Saturday – August 7, 2021

2021 – Sycamore Speedway Saturday Night Race Results
    Date: August 7, 2021  
Super Late Models
Event # Name Town Time
Fast Time: 401 Greg Cantrell Dekalb 19.274
Heat 1: 22 Jeremy Spoonmore LeLand  
Heat 2: 82 Glen Toppel Elgin  
Trophy Dash: 15 Joey Monk Dekalb  
Feature:        
1st: 401 Greg Cantrell Jr. DeKalb  
2nd: 22 Jeremy Spoonmore Leland  
3rd: 15 Kyle Monk DeKalb  
4th: O2 Jim Klingel Aurora  
5th: 23 Danny Deutsch Marseilles  
6th: O2m Matt McCain Aurora  
7th: O Tony Provenzano Streator  
8th: 82 Glen Toppel Elgin  
9th: 4t Corey Trump Claire  
10th: 27 Hal Davis Sheridan  
Street Stocks
Event # Name Town Time
Fast Time: 4z Zachary Zuberbier Kingston 18.540
Heat 1: 33a Danny Allen Creston  
Heat 2: 2 Chad Puffer Ashton  
Trophy Dash: 7 Ron Hintzsche Sycamore  
Feature 1:        
1st: 2 Chad Puffer Ashton  
2nd: 33a Danny Allen Creston  
3rd: 7 Ron Hintzsche Ashton  
4th: 57 Joel Hernandez St. Charles  
5th: 83 Dave Dulceak Elburn  
6th: 72jr Mitch Moag Oswego  
7th: 30 Peter Hayes Villa Park  
8th: 97 Brian Cybulski Schaumburg  
9th: 14x Jake Rose Rochelle  
Pure Stocks
Event # Name Town Time
Fast Time: 55x Mike Lofgren Glen Ellyn 21.344
Heat : 55x Mike Lofgren Glen Ellyn  
Heat 2: 88 Mike Huber Crystal Lake  
Trophy Dash: 55x Mike Lofgren Glen Ellyn  
Feature 1:        
1st: 55x Mike Lofgren Glen Ellyn  
2nd: 88 Mike Huber Crystal Lake  
3rd: 43c Stacy Doris Genoa  
4th: 50 John Dietrich Carol Stream  
5th: 26c Ryan Wilkerson DeKalb  
6th: 15 Chris Talbert Cortland  
7th: 17p Tim Provenzano Streator  
8th: 83 Brian Dulceak Carol Stream  
9th: 86it Alex Adams Sycamore  
10th: 22c Chris Vanlue Round Lake  
11th: 25 Luke Robbins Glen Ellyn  
12th: 50iii Johnny Dietrich Kingston  
13th: 14 Dan Brancecum Garden Prairie  
Badger Midgets
Event # Name Town Time
Fast Time: 3 Chase McDermand Springfield, IL 14.971
Non-Qualifier: 98 Jordan Nelson Colgate, WI  
Heat 2: 9K Kevin Olson Machesney Park, IL  
Heat 1: 57 Jack Routson Waterman, IL  
Feature:        
1st: 3 Chase McDermand Springfield, IL  
2nd: 9K Kevin Olson Machesney Park, IL  
3rd: 2 Kyle Stark Marshall, WI  
4th: 11N Nick Baran Tomahawk, WI  
5th: 24M Aaron Muhle Beaver Dam, WI  
6th: 14 Lamont Critchett Demotte, IN  
7th: 9S Mike Stroik West Bend, WI  
8th: 5K Kevin Douglas Madison, WI  
9th: 71 Kyle Koch Mcfarland, WI  
10th: 18 Tyler Roth Springfield, IL  
11th: 20 Cody Weisensel Sun Praire, WI  
12th: 15C RJ Corson Markham, IL  
13th: 98 Jordan Nelson Colgate, WI  
14th: 59 John Smith St. Charles, IL  
15th: 31 Shay Sassano Hampshire, IL  
16th: 40JR Dave Collins Jr. Lake Mills, WI  
17th: 5X Adam Taylor Shorewood, IL  
18th: 57 Jack Routson Waterman, IL  
19th: 51 Zach Boden Cambridge, WI  
20th 92 Dan Kleven Marshall, WI